Získat úvěr bez doložení příjmů zkrátka nelze

Mysleli jste si, že získáte hypotéku na základě jednoduché žádosti? Žádné dokládání příjmů nebo obecně Vaši schopnosti splácet? Pokud jste si mysleli tohle, pak jste byli určitě překvapeni, když se dozvěděli o tom, že takto získat úvěr zkrátka nejde. V dnešní době již neexistuje úvěr, který byste mohli získat naprosto bez starostí a bez základního doložení příjmů. Každý poskytovatel, byť ten nejvíce benevolentní, po Vás bude chtít alespoň nějaký důkaz toho, že jste schopni splácet. U bank je tohle samozřejmost, u nebankovní společností méně, avšak je důležité myslet na to, že ne každá nebankovní společnost Vám může nabídnout hypotéku s jednoduchým ověřením Vaši schopnosti splácet.

Informace o způsobu dokládání jsou velmi důležité

Zatímco některá společnost po Vás bude chtít jednoduchý výpis, některá bude chtít naopak příjmy z mnoha let do minulosti. Právě proto je dobré si pečlivě nastudovat, co bude požadovat právě Vámi vybraná nebankovní společnost. Možná se dozvíte, že stačí jen nějaký jednodušší dokument od zaměstnavatele, stejně tak se však můžete dozvědět, že to bude mnohem těžší a Vy tak svůj vytoužený úvěr nezískáte tak rychle, jak jste původně plánovali.

Jednoduchá cesta může ale nemusí být

Získat úvěr bez starostí, rychle a pohodlně, to v dnešní době již není tak jednoduché. Zatímco dříve byly zákony mnohem vstřícnější, dnes je to poněkud jiné, s čímž je nutné pří získávání úvěru počítat. Hypotéka bez příjmu proto zůstává jen velkým poutačem, ale nikoliv skutečností.

Proč je nutné dokládat příjmy?

  • Aby mohla banka nebo nebankovní společnost zjistit, zdali budete spolehlivý splátce
  • Pro možnost nabídnout co nejvýhodnější výši měsíční splátky
  • K nastavení ideálního doby splatnosti
  • Pro zaručení maximálně výhodné úrokové sazby