Hypotéka bez příjmu

Těšíte se, že někde nebudete muset prokazovat své příjmy a dostanete půjčku? V tom případě musíme vše uvést na pravou míru. Hypotéka bez příjmu totiž neexistuje. Jedná se o vymyšlený název, který sice lidé často hledají a doufají, že nebudou muset prokazovat své příjmy, ale to už v dnešní době bohužel není pravda. Nicméně se nemusíte bát, že by dokazování vašeho příjmu bylo nějak extrémně složité. Jedná se o velice jednoduchý a krátký proces. Nemusíte se obávat ani toho, že budete chodit na milion schůzek a budete se zaobírat nesmyslným papírováním. Doložíte pouze to, co je nezbytné. Každý, kdo poskytuje úvěr či půjčku, si totiž ze zákona musí prověřit svého klienta. Dle zákona musí poskytovatel úvěru každého klienta prověřit, zdali je schopen splácet. Proto je nezbytné prokázat výši svého příjmu.

Prokazování příjmu

Složité papírování či jednoduché a rychlé vyřízení? S námi rozhodně to druhé!

Každý poskytovatel úvěru vyžaduje různé informace, aby si udělal obrázek neboli představu o vaší bonitě a o vaší osobnosti. Zejména se jedná o informace, zdali jste schopni úvěr splácet. Proto po vás mohou žádat údaje o výdajích a příjmech.

Obecně se jedná o následující prvky

Často se lidé ptají, jak mohou svůj příjem prokazovat. Co všechno k tomu budou potřebovat a co bude stačit nebo co navíc budou muset ještě dodat. Zde je obecný přehled o tom, co byste měli, poskytovali úvěru dodat, abyste mohli získat peníze.

  • Uvádějte vždy pravdivé informace.
  • Informace musejí být úplné.

Pokud jste zaměstnanci, měla by to být pracovní smlouva, výplatní pásky za 3-6 měsíců, výpisy z bank za období 3-6 měsíců.

V případě, že pobíráte starobní důchod nebo jste na rodičovské dovolené, měli byste doložit rozhodnutí o přiznání dávky nebo rozhodnutí o vyměření důchodu. Připravte si také výpisy z bankovních účtů za spolední 3 – 6 měsíců.

Osoby samostatně výdělečně činné by měly dodat daňové přiznání. Případně můžete předložit vystavené faktury. Také zde platí výpisy z bankovních účtů a to za období posledních 3 – 6 měsíců.